Skialp Kutzbuhlske Alpy, Tristkopf, 3/2007 Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
SATURDAY, 06 OCTOBER 2007 04:49

Počasí na víkend nepřeje a přes týden byla solidní nadílka sněhu, takže míříme do bezpečnějších končin. Vybíráme Kutzbuhleské Alpy, západní část. Přestože je všude jaro a v Alpách ani v českých horách tohoto roku téměř nenapadl sníh, tak během cesty do hor se roztrh pytel. Na poslední kilometr musíme nandat řetězy. Autem se dostáváme k penzionu Wegsheid v 1150m, kde nocujeme v autě a ve stanu.

Ráno vyrážíme po lesní cestě a v pohodě se dostáváme až na Neile Bamberger Htt 1761m. Odtud ještě tréninkově vyrážíme do sedla Salzachjoch 1983m s pěknou kapličkou a pochodíme po svazích kolem. Počasí se kazí a sníh nic moc - břečka, tak razíme na pivo, večeři a nocleh do chaty.

Ráno se budíme do azura a vyrážíme směr Salzachjoch a před ním zahybáme na východ a stoupáme na vrchol Tristkopf 2361m. Sestupujeme a vracíme se směrem k autu na sever po vrstevnici hřebene podél vrcholu Krondberg. V půlce hřebeno špatně čteme mapu, takže trochu bloudíme. Nakonec zdoláváme ještě Shneegruppensptz 2237m a ze sedla za ním je famózní sjezd v prašanu do údolí zakončený vrbičkovou a smrčkovou variací a dojezdem k autu.

Pěkná 2-denní nenáročná a bezpečná túra s podporou, doporučuji pro smíšené dámsko pánské skupiny nebo při nepříznivých podmínkách.

Kolík, Šimon, Herman, Dav,   březen 2007