TIGI SHU a Krkonošská 70 Tisk Email
Napsal uživatel Michal
SATURDAY, 04 SEPTEMBER 2010 18:00

Tenhle nejhezčí, teda alespoň pro mne, a možná nejtěžší běžkařský závod jsme začali běhat dávno před založením oddílu. Začátky byly velmi zajímavé. Běhalo se ještě v deseti a pro nás to byl hlavně jen závod s časovým limitem. Že se celý závod bruslí a to, že většina účastníků vůbec bruslit neumí, jsme řešili příjezdem o den dříve a jednodenní instruktáží, jak se to vlastně dělá. Myslím, že jsme někdy dokonce museli jet na start a z cíle na lyžích, takže jsme si to (ze Strážného) prodloužili o 20 km. Jednou jsme se dokonce jako předposlední družstvo v cíli dostali do televize, kde byl natočen slavný Aloisův rozhovor o jeho tréninkových metodách.

No ale pak jsme se trochu rozběhali a začali i závodit. Zkoušel jsem dohledat historické výsledky, ale podařilo se mi to jen od roku 2006.